Вежбите со кои Дакота Џонсон го обликуваше телото за „Fifty Shades Darker“
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » Вежбите со кои Дакота Џонсон го обликуваше телото за „Fifty Shades Darker“

Вежбите со кои Дакота Џонсон го обликуваше телото за „Fifty Shades Darker“

Снимањето на разголените сцени од трилогијата „Fifty Shades of Grey“ бараше од актерите целосна посветеност при одржувањето на нивниот физички изглед.

Fifty Shades Darker

Рамона Браганза ги откри вежбите со кои Дакота Џонсон се подготвуваше за улогата на Анастасија Стил во вториот дел „Fifty Shades Darker“ снимен според еротската трилогија на Е. Л. Џејмс.

Ова се вежбите кои можете да ги правите дома од тренингот кој го создаде Рамона специјално за филмската ѕвезда:

5 повторувања

Рамона

10 повторувања во секоја од трите позиции

Рамона

20 кругови

Рамона

10 повторувања

Рамона

10 повторувања

Рамона

20 повторувања

Рамона

10 повторувања

Рамона

10 повторувања

Рамона

Повторете ја вежбата колку што можете повеќе пати

Рамона

20 повторувања на секоја страна

Рамона Fifty Shades Darker

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.